Menu
0
0

Rozprávanie o tapetách

Vítame Vás v našom internetovom obchode a veľkoobchode. Naša ponuka je široká a nájdete tu všetko pre vylepšenie Vašich stien. Ponúkame moderné bytové tapety na stenu. Pre uľahčenie práce pri lepení, tu nájdete aj pomôcky pre tapetovanie a lepidlá. Chcete vedieť ako sa stavia sen? Chce to invenciu a nebáť sa použiť v interiéri tapety. A bude to super. Pozrite sa tiež na tapetový konfigurátor na tapety RASCH TU alebo odkaz priamo na stránky výrobcu RASCH a konfigurátor AS Creation TU. Držiteľom Sphere card poskytujeme 5% zľavu. Stačí do zápisníka uviesť číslo karty a my Vám cenu následne upravíme.


TAPETY NA STENU

Ponúkame moderné tapety, klasické tapety, dizajnové tapety aj detské tapety, ktoré sú ideálnym prostriedkom na skrášlenie súkromných i verejných interiérov.

Prostredníctvom e-shopu Vám ponúkame nielen moderné tapety na stenu, klasické tapety na stenu, detské tapety na stenu, ale aj samolepky na stenu, fototapety, plagáty, detské dekorácie a ďalšie samolepiace dekorácie do bytu. Celý e-shop je vytvorený tak, aby Vám ponúkol jednoduchý a prehľadný výber toho najlepšieho, čo výrobcovia v jednotlivých produktových radoch ponúkajú. Snažíme sa, aby boli naše ceny tými najprijateľnejším na trhu.

Pred lepením tapiet, podklad vždy napenetrujte.

Čo sú tapety

Tapety sú výrazným dekoratívnym prvkom, ktorý mení a dotvára miestnosti ich štýl. Podstatou tapety je jej vzor, ​​prelis, farby a materiál. Ak pochopíme, ako pracovať so vzorom v priestore, rozšíria sa naše tvorivé schopnosti. Tapety sú dnes neoddeliteľnou súčasťou každého interiéru a to nielen v domácnosti, ale aj v kanceláriách, obchodoch a verejných priestoroch. Najčastejšie sú tapety zabalené v rolkách s rozmermi 53 cm x 10,05 m. Pre inštaláciu tapiet na stenu je nutné použiť kvalitné a špeciálne tapetové lepidlá. Ponuku lepidiel nájdete v našom e-shope. Tapety možno deliť podľa reliéfu: tapety hladké, vzorované alebo textúrované. Najčastejšie vyrábané tapety sú tapety vliesové. Ďalej sa stretávame s tapetami vinylovými, papierovými a saténovými (textilnými). Daný materiál určuje vlastnosti a kvalitu tapety, tým aj jej možné použitie.

Ste z Bratislavy a potrebujete pomoc s vytapetováním bytu ? Pomôže Vám odborník na slovo vzatý - malir-sten.cz .

Druhy a použitie tapiet

Dnes najpredávanejšie tapetou je tapeta vliesová. Je tvorená prevažne z buničiny a textilných vlákien, ktoré sú spojené spojivom. Tým tapeta získava potrebnú kvalitu a vlastnosti. Tapeta sa vyznačuje vysokou priepustnosťou vzduchu a vodných pár, tzn. tapeta dýcha s miestnosťou. Zároveň slúži ako výborný tepelný i zvukový izolant. Hlavnou výhodou tapety je však jej ľahké lepenie, ktoré sa nazýva tzn. suché. Lepidlo už nemusíme nanášať na samotnú tapetu, ale priamo na stenu, buď valčekom alebo štetkou. Aj tieto potrebné pomôcky nájdete v našom e-shope. Tento spôsob lepenia je oveľa čistejší, presnejší a nevyžaduje toľko pracovného priestoru. Vliesové tapety sa lepia tzv. na hranu, čím je u vzorovaných tapiet možné docieliť neprerušovanú nadväznosť vzoru.

Ďalšie kategórie sú tapety vinylové, ktoré sa lepia starým spôsobom. Lepidlo sa teda nanáša priamo na rubovú stranu tapety, nechá sa potrebnú dobu prevlhnúť a potom sa inštaluje na stenu. Táto tapeta sa vyznačuje veľmi kvalitným povrchom. Takéto tapety sa najčastejšie používajú v kuchyni, chodbách, kúpeľniach alebo tiež chatách a chalupách. Skrátka všade tam, kde dochádza k väčšej námahe a opotrebovaniu tapiet. Jediným nedostatkom oproti vliesovým tapetám je slabší vzorový a farebný výber.

Poslednou skupinou sú tapety papierové. Ich výhodou je ich nízka cena, nevýhodou obmedzený zoznam vzorov.

História tapiet

Prapôvod tapiet nachádzame už dvesto rokov pred naším letopočtom v starovekej Číne. Odtiaľ sa tapety rozšírili do Arabského sveta a koncom dvanásteho storočia aj do Európy. K najväčšiemu rozmachu tapiet dochádza v renesancii hlavne v Benátkach a Florencii. Zlomovým okamihom bol vynález valcového sita okolo roku 1830, ktoré umožnilo výrobu nekonečného papiera. Hlavnými výrobcami tapiet v tej dobe bolo Anglicko a Francúzsko. Postupne sa tapety z palácov a zámkov dostávali aj do meštianskych domov a postupne zľudoveli. Dnešné trendy udáva Európa a Severná Amerika. Ale veľký záujem je aj z Ruska a arabského sveta.

Fototapety

Fototapety sa vracajú opäť na výslnie. Výber vzorov už nie je obmedzený len na palmy a more. Dnes sú žiadanými vzormi najmä makro zväčšeniny a abstraktné vzory. Fototapety vyniajú podaním farieb a možnosťou veľkoformátovej tlače. Fototapety sa pre ľahké lepenie skladajú z niekoľkých dielov. Každý výrobca dodáva k fototapete pomerne podrobný opis lepenia, preto zvládne nalepenie fototapety naozaj každý. Vždy sa však odporúča lepenie tapiet aj fototapiet v dvoch ľuďoch.

Pred lepením fototapety podklad vždy napenetrujte.

Tekuté tapety

Najnovšie ponúkame aj predaj tekutých tapiet. Zatiaľ je predávaná len v našej vzorkovej predajni.
Viac info na telefóne: 777 933 164