Menu
0
0

Čo robiť, keď tapeta nedrží

Odstávajúce kraje alebo nepriľnavé bubliny po hodinách pracného tapetovania nechce určite nikto. Čo teda najskôr robíte nesprávne, keď vám tapeta na stene nedrží tak, ako má? 

Nekvalitné alebo nevhodné lepidlo 

Kvalitné lepidlo je základ. Potrebujete, aby sa pohodlne nanášalo a dlho vydržalo. V ponuke Kupsi tapety nájdete lepidlá profesionálnej kvality určené na rôzne druhy tapiet alebo univerzálne. Pri objednávke tapiet od nás navyše dostanete lepidlo zadarmo, takže ich nemusíte pracne vyberať. Naša rada teda znie: používajte kvalitné lepidlo určené na konkrétny druh tapiet, ktoré nemá prešlú dobu spotreby alebo nebolo dlho otvorené. 

Nesprávne pripravený povrch 

Tapeta s lepidlom vám nepriľne na povrch, ktorý nie je kvalitne očistený a pripravený. Pred aplikáciu tapiet skontrolujte vlhkosť omietky a ak by bola príliš vlhká, je potrebné ju vysušiť. Rovnako tak odporúčame odstrániť mastné škvrny, trhliny, praskliny, odery a klince alebo hmoždinky. Tiež penetrácia má pri tapetovaní svoj význam a nie je radno ju vynechávať. Zjednotí povrch a urobí ho priľnavým pre lepidlo a tapetu. 

Nesprávne zvolený postup

Než sa pustíte do práce, je vhodné si prečítať návody a odporúčania, aby ste si boli istí, že zvolíte správný postup. Papierové tapety sa namáčajú, pri vliesových sa nanáša lepidlo na stenu, skrátka, inšpirujte sa napríklad v našej poradni a potom pôjde tapetovanie od ruky, bez toho by ste mali problém s odlepovaním tapiet. 

ako lepit tapetu